Çözümler

Faaliyet alanlarımız
ve çözümlerimiz

STRATEJİK Çözümler

SAFTAŞ, yüksek miktarda verinin hızlı işlenmesi ve etkin sonuç üretilmesinin gerektiren alanlarda çözümler üretmektedir. Konvansiyonel teknoloji ve çözümlerin çaresiz kaldığı büyüklüklerdeki veriler söz konusu olduğunda çözüm üretebilmek, ancak özel teknolojilerin geliştirilmesi ile mümkündür. Bu ölçekte veri işleme ihtiyaçları devlet ölçeğindeki projeler ile telekomünikasyon ve finans sektöründe belirli büyüklüğün üzerindeki uluslararası kurumların ihtiyaçlarına yönelik çözümler halinde ortaya çıkmaktadır.

SAFTAŞ, stratejik ihtiyaçlara yönelik çözümlerin oluşturulmasında, kendi geliştirdiği teknolojileri kullanır. Çözümlerimiz, yerli bilgi birikimi ve tecrübe ile geliştirilmiştir. Çözümlerimizde hiç bir yabancı yazılım veya donanım üreticisine bağımlı olmamak esastır.

FAALİYET ALANLARI

 • Merkezi telekomünikasyon regülasyon sistemleri
  Devletlerin iletişim düzenleyici kurumlarına yönelik olarak operatörler arası merkezi kontrol, izleme ve doğrulama sistemleri
 • Kayıtdışı ve sahtecilik engelleme sistemleri (anti-counterfeit)
  Ulusal ölçekte düzenlemeye bağlı pazarlarda tüm pazar oyuncularını kapsayan fiziksel ve elektronik merkezi izleme ve takip sistemleri (trace & tracking)
 • İnternet İçerik İzleme Sistemleri
  İnternet üzerinde ve p2p ağlarda içerik paylaşım izleme, tespit ve elektronik hak yönetim sistemleri
 • İnternet Bilgi Toplama Sistemleri
  İnternet üzerinde her hangi bir dil veya konuda yüksek hacimli bilgi toplama, işleme, ve sınıflandırma sistemleri.
 • Genel Amaçlı ve Dikey Arama Motoru
  İnternet üzerinden toplanan içerikte belirli bir dikey alan veya sektöre yönelik olarak veya genel amaçlı yüksek ölçekli arama motoru sistemleri
 • Özel Projeler
  Yüksek hacimli, veri toplama ve analiz gereksinimleri olan özel kamu projeleri için bizimle iletişime geçiniz.